Bootcamp Junior Java Developer

Szkolenie Junior Java Developer kierujemy do osób, które chciałyby w krótkim czasie mocno rozwinąć swoje umiejętności programistyczne. Charakteryzuje się ono dużą intensywnością oraz wymaga dodatkowo dużo pracy własnej pomiędzy zajęciami.

W trakcie szkolenia nauczysz się m. in.:

 

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które:

 

Forma zajęć

Stawiamy głównie na praktykę. Zajęcia zaczynają się zazwyczaj 15 minutowym omówieniem teoretycznym technologii z bieżących zajęć wspartym prezentacją. Następnie przechodzimy do zadania, które można rozwiązać na podstawie zdobytej wiedzy. Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiada na bieżąco doświadczony trener. Po określonym czasie przechodzimy do kolejnej sekcji teoretycznej. Gdy zadanie lub zadania sprawiły trudność, rozwiązywane są wspólnie przez grupę i trenera.

Niektóre zajęcia rozpoczynają się od kartkówki. Nie ma powodu do stresu, ponieważ nie jest ona oceniana. Przeważnie podczas rozwiązywania zadań pojawiają się nietypowe problemy, pytania, dzięki którym możemy szybko odświeżyć materiał z poprzednich zajęć lub też uzupełnić brakującą wiedzę.

Czas który należy wygospodarować to:

 

Praca własnna i wspracie Mentorów

Spotykania odbywają się dwa razy w tygodniu i każde z nich trwa 3 godziny zegarowe. Oprócz tego po każdych zajęciach dostaniesz jedno lub kilka obowiązkowych zadań domowych do samodzielnego wykonania oraz zadania dodatkowe. Zadania domowe są jednym z kluczowych elementów szkolenia, ponieważ:

Pomiędzy spotkaniami nie zostawiamy Cię samego! Na szkoleniu tworzymy dedykowaną grupę na Slacku (jest to forma wygodnego czatu), poprzez którą możesz zadawać pytania zarówno do zadań domowych jak i zagadnień z zajęć. Mentor udzieli Ci odpowiedzi w najkrótszym możliwym czasie. Jest to też miejsce gdzie możesz się wygodnie komunikować z innymi uczestnikami.

 

Program szkolenia

Program szkolenia ułożony jest w taki sposób, aby poradziły sobie z nim osoby, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem. Zaczynamy od skonfigurowania środowiska, wspólnego napisania prostych aplikacji z czasem przechodząc do zagadnień coraz bardziej rozbudowanych i zaawansowanych.

Na szkoleniu omawiamy:

Program szkolenia dostosowujemy zawsze do tempa grupy. Dużo wymagamy od samych siebie, ale oczekujemy także zaangażowania ze strony uczestników.

Przykładowy rozkład zajęć wygląda następująco:

1 Wprowadzenie i przywitanie. Uruchomienie prostych aplikacji z konsoli. Wprowadzenie do gita
2 Typy danych, programowanie obiektowe
3 Progamowanie obiektowe 2 + metody
4 Metody
5 Przeciążanie metod, this, modyfikatory dostępu, if
6 Specyfikatory, strukury sterujące i klasa Scanner 
7 Tablice i pętle
8 Algorytmy: Schmematy blokowe oraz ich implementacja
9 Słowo kluczowe static, dziedziczenie
10 Polimorfizm
11 Object i abstrakcja
12 Wyjątki
13 Obsługa plików
14 Kolekcje: Listy, Zbiory
15 Kolekcje: Mapy
16 Sortowanie: Comparator, Comparable
17 Przydatne klasy: BigInteger, BigDecimal i Enumy
18 Wyrażenia lambda i strumienie
19 Przydatne klasy: Obsługa dat i czasu, DateFormatter, BigDecimal
20 Maven oraz tworzenie testów jednostkowych z JUnit
21 Wprowadzenie do HTML + CSS, Bootstrap
22 Wprowadzenie do tworzenia aplikacji webowych w oparciu o Java EE
23 Wprowadzenie do Spring MVC: Obsługa żądań GET i POST 
24 Spring MVC 2: Thymeleaf - Wyświetlanie danych
25 Spring MVC 3: Thymeleaf - Dodawanie i modyfikacja danych
26 Wprowadzenie do baz danych. Tworzenie zapytań SQL
27 Interakcja z bazą danych z wykorzystaniem JDBC
28 Bazy danych: JPA i Hibernate
29 Obsługa baz danych z wykorzystaniem Spring Data
30 Relacje w JPA
31 Spring Security: Logowanie i rejestracja
32 Spring REST: Komunikacja między aplikacjami
33 Zajęcia z przykładami zagadnień zapropnowanych przez uczestników (np: wysyłanie maili, pobieranie aktualnej temperatury, etc.)
34 Przykładowe pytania rekrutacyjne

 

 

Materiały

Do każdych zajęć dołączamy następujące materiały:

1. Prezentację omawianą podczas zajęć

2. Nagranie omawiające zagadnienia z zajęć oraz rozwiązania wszystkich zadań, które były przerabiane podczas spotkania. Łącznie otrzymasz dostęp do blisko 50 godzin nagrań wideo.

Przykładowe nagrania wyglądają następująco:

 

3. Zadanie domowe do samodzielnego wykonania.

4. Rozwiązanie zadania z poprzednich zajęć w formie wideo oraz kodu. Otrzymasz je w momencie upłynięcia czasu wykonania zadania (najczęściej będzie to chwila przed następnymi zajęciami)

W ramach szkolenia otrzymasz również:

Wszystkie materiały i zadania zagregowane są w wygodny sposób na naszej platformie szkoleniowej. Po zakończeniu szkolenia zachowujesz dostęp do wszystkich materiałów przez 6 miesięcy. Pozwoli to na ewentualne powtórzenie materiału, który sprawiał Ci największe trudności.

 

Certyfikat

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników który uzyskał ponad 50% punktów otrzymuje imienny certyfikat z uzyskanym wynikiem. Wynik powiązany jest przede wszystkim z systematyczną pracą nad zadaniami domowymi.

 

Aspekty organizacyjne

Szkolenie obejmuje 34 spotkania po 3 godziny zegarowe, w tym przerwy na prośbę uczestników. Spotykamy się dwa razy w tygodniu z wyłączeniem dni świątecznych. Szkolenie aktualnie odbywa się w naszym biurze w Wrocławiu, ul. Podwale 62. Na szkolenie polecamy przychodzić z własnym laptopem, pozwoli to uniknąć np. problemów z konfiguracją środowiska oraz projektów. Jeśli jednak nie posiadasz laptopa lub nie możesz z nim przychodzić, daj nam znać przed szkoleniem, zorganizujemy dla Ciebie odpowiedni sprzęt.

W trakcie zajęć zapewniamy drobny poczęstunek w formie kawy, herbaty, napojów energetycznych, wody oraz słodyczy.

Terminy i zapisy

Rodzaj Cena Data rozpoczęcia
Wieczorowe 2 razy w tygodniu (pon, czw) 5000 zł 04.11.2019
Wieczorowe 2 razy w tygodniu (wt, pt) 5000 zł 11.02.2020

Żaden termin nie pasuje?

Zostaw maila, damy znać o nowych terminach!